Sort by

zak has logged 29 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★
Edit this entry  
23
Raw

Raw

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★
Edit this entry  
21
The Fuzzball Rally

The Fuzzball Rally

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
15
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
11
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★
Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Man Named Scott

A Man Named Scott

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★½
Edit this entry