RSS feed for Zach
  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Knocking Down the Fences

  • Teraphobia

  • I Don't Do This For Love, I Do This For Love - Nathan Bell on Tour

  • Hit + Run

  • Driving Louise

  • A Common Era

  • The Garage

  • La Sirena

  • The Wanting Mare

    ★★★

  • Some Kind of Connection

  • Bad Trip

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • Onward

    ★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • The Haunted Swordsman

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★½

  • Feast of the Seven Fishes

    ★★★

  • Karaoke Night

  • The VICE Guide to Bigfoot

    ★★

  • Allergic Overreaction

  • The Irishman

    ★★★★½

  • The Wave

    ★★½

  • Climate of the Hunter

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Wrinkles the Clown

    ★★

  • Friend of a Friend

  • Our Lady of the Nile

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Amusement Ride

  • 2008

  • Lina from Lima

    ★★★½

  • Greed

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★½

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • Joker

    ★½

  • Waves

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • The Truth

    ★★★½

  • A Topography of Memory

  • Hair Love

  • Vitalina Varela

    ★★★

  • (tourism studies)

  • Ready or Not

    ★★★½

  • A Good Woman Is Hard to Find

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★½

  • Black Sun

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Memorable

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Frankie

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★