Sort by
  • Beau Is Afraid

    ★★★

  • Renfield

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★

  • The Elephant Whisperers

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • She Said

    ★★

  • Do Revenge

    ★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★

  • Causeway

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Menu

    ★½

  • Blonde

    ½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ½

  • The Whale

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★½

  • The Wonder

    ★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★

  • A Couple

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • The Red Suitcase

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • The Flying Sailor

    ★★★½

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

    ★★★

  • Le Pupille

    ★★★★½

  • Close

    ★★

  • Broker

    ★★★★

  • Elvis

    ★½

  • Stars at Noon

    ★★

  • Godland

    ★★★★★

  • Ice Merchants

    ★★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • One Fine Morning

    ★★★★★

  • Corsage

    ★★★★

  • Armageddon Time

    ★★★★

  • My Year of Dicks

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • An Irish Goodbye

    ★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Stranger at the Gate

  • Haulout

    ★★★★½

  • The Novelist’s Film

    ★★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★★½

  • Inventing Anna

    ½

  • Peter von Kant

    ★★★

  • This Is Going to Hurt

    ★★★★★

  • Navalny

    ★★★★

  • A House Made of Splinters

    ★★★★

  • Meet Me in the Bathroom

    ★★★½

  • My Old School

    ★★★★

  • The Martha Mitchell Effect

    ★★½

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★★★½

  • Ivalu

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Earth II

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½