zedcutsinger has logged 35 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
28
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Border

Border

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Predator

The Predator

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Project Nim

Project Nim

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry