Sort by

zedcutsinger has logged 506 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Killers on Parade

Killers on Parade

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Flee

Flee

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Umberto D.

Umberto D.

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
Read the review Edit this entry  
29
City Lights

City Lights

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Grand Bizarre

The Grand Bizarre

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shot Caller

Shot Caller

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bud

Bud

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Game Over

Game Over

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gangs of Wasseypur - Part 2

Gangs of Wasseypur - Part 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gangs of Wasseypur - Part 1

Gangs of Wasseypur - Part 1

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Moment of Romance

A Moment of Romance

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gomorrah

Gomorrah

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Spanish Prisoner

The Spanish Prisoner

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scarface

Scarface

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Full Contact

Full Contact

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
Read prior review Edit this entry  
09
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jolt

Jolt

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Suburbia

Suburbia

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Commando

Commando

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry