Sort by

zedcutsinger has logged 40 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
King Kong

King Kong

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Green Snake

Green Snake

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Double Team

Double Team

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fox and His Friends

Fox and His Friends

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Double Impact

Double Impact

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Breathless

Breathless

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Troll 2

Troll 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bound

Bound

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Arrival

The Arrival

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Darkman

Darkman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry