• Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Domino

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Loqueesha

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★

  • First Love

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Plus One

    ★★★½

  • Blow the Man Down

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Human Nature

    ★★★

  • For Sama

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Sword of Trust

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • Paddleton

    ★★★

  • The Mustang

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Honeyland

    ★★★★½

  • Greener Grass

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • The Vast of Night

    ★★★

  • One Child Nation

    ★★★½

  • Monos

    ★★★½

  • The Death of Dick Long

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • The Lodge

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★★

  • Give Me Liberty

    ★★★

  • Memory: The Origins of Alien

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Serenity

    ★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★