zee has logged 64 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Hundred-Foot Journey

The Hundred-Foot Journey

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ek Main Aur Ekk Tu

Ek Main Aur Ekk Tu

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Son of Batman

Son of Batman

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cocktail

Cocktail

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Changeling

Changeling

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eight Below

Eight Below

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry