Sort by

Z has logged 646 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Max 2: White House Hero

Max 2: White House Hero

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Race to Witch Mountain

Race to Witch Mountain

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jack of the Red Hearts

Jack of the Red Hearts

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love Me If You Dare

Love Me If You Dare

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
That's What I Am

That's What I Am

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
My Name Is Emily

My Name Is Emily

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cicakman

Cicakman

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Wira

Wira

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
BoBoiBoy Movie 2

BoBoiBoy Movie 2

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
BoBoiBoy: The Movie

BoBoiBoy: The Movie

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Asrama Dara

Asrama Dara

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tjoet Nja' Dhien

Tjoet Nja' Dhien

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Love You, Om

I Love You, Om

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kidnapping Miyabi

Kidnapping Miyabi

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Gathering

The Gathering

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Joni's Promise

Joni's Promise

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry