Zegan has logged 49 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Peaky Blinders: The True Story

Peaky Blinders: The True Story

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Di Bawah Umur

Di Bawah Umur

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pauline

Pauline

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shackled

Shackled

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mencari Hilal

Mencari Hilal

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Aruna & Her Palate

Aruna & Her Palate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
What They Don't Talk About When They Talk About Love

What They Don't Talk About When They Talk About Love

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rafathar

Rafathar

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
The Narrow Bridge

The Narrow Bridge

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lovely Man

Lovely Man

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
After the Curfew

After the Curfew

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Swordsman

The Swordsman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Decalogue X

Decalogue X

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Decalogue IX

Decalogue IX

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Decalogue VIII

Decalogue VIII

1989
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Decalogue VII

Decalogue VII

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Decalogue VI

Decalogue VI

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Decalogue V

Decalogue V

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Decalogue IV

Decalogue IV

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Decalogue III

Decalogue III

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Decalogue II

Decalogue II

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Decalogue I

Decalogue I

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Short Film About Killing

A Short Film About Killing

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry