Sort by

Zegan has logged 396 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Bodyguard

Bodyguard

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
14
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Betty Blue

Betty Blue

1986
×
★★★★
Edit this entry  
08
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
The Party 2

The Party 2

1982
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Girl with a Suitcase

Girl with a Suitcase

1961
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★★★
Edit this entry  
26
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★
Edit this entry  
21
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Godard Mon Amour

Godard Mon Amour

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Vortex

Vortex

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Dust in the Wind

Dust in the Wind

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Time to Live and the Time to Die

The Time to Live and the Time to Die

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
30
A Summer at Grandpa's

A Summer at Grandpa's

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
Diva

Diva

1981
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Sheik

The Sheik

1921
×
★★★½
Edit this entry  
25
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★
Edit this entry  
22
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Best of Youth

The Best of Youth

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kids

Kids

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Blonde

Blonde

2022
×
★★½
Edit this entry  
16
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
American Pie

American Pie

1999
×
★★★½
Edit this entry  
12
About Elly

About Elly

2009
×
★★★★½
Edit this entry