• Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Marry Me

    ★½

  • Home Team

  • The House

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Hawkeye

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Afterlife of the Party

    ½

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Stillwater

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★★

  • Loki

  • Friends: The Reunion

  • F9

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • 7 Yards: The Chris Norton Story

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Cookie Num Num

  • Dancing with the Cars

  • A Day in the Life of the Dead

  • Chore Day - The Incredibles Way

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

  • Soul of the City

  • Dory Finding

  • Unparalleled Parking

  • To Fitness and Beyond

  • Canvas

    ★★★★★

  • WandaVision

  • Stars Fell on Alabama

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Shawn Mendes: In Wonder

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Cincinnati Bengals vs Cleveland Browns (NFL Thursday Night Football on NFL Network)

  • Tenet

    ★★★★½

  • Unhinged

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Long Gone Summer

  • The Wrong Missy

  • Extraction

    ★★★

  • The Last Dance

  • Spenser Confidential

    ★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Vick

  • The Father

    ★★★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★