Sort by

Zach has logged 165 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
All Summers End

All Summers End

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Snow Day

Snow Day

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Negotiator

The Negotiator

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
Read the review Edit this entry  
06
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
GLORY DAYS: Legends of the '85 Chicago Bears 25th Anniversary Reunion

GLORY DAYS: Legends of the '85 Chicago Bears 25th Anniversary Reunion

×
Edit this entry  
15
America's Game 1985 Chicago Bears

America's Game 1985 Chicago Bears

×
Edit this entry  
15
NFL Films - Chicago Bears - The Complete History

NFL Films - Chicago Bears - The Complete History

2005
×
Edit this entry  
15
Cincinnati Bengals vs Cleveland Browns (NFL Thursday Night Football on NFL Network)

Cincinnati Bengals vs Cleveland Browns (NFL Thursday Night Football on NFL Network)

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
31
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Russian Ark

Russian Ark

2002
×
★★★
Edit this entry  
16
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
No Subtitles Necessary: Laszlo & Vilmos

No Subtitles Necessary: Laszlo & Vilmos

2008
×
Edit this entry  
03
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Team Thor: Part 2

Team Thor: Part 2

2017
×
Edit this entry  
17
Team Thor

Team Thor

2016
×
Edit this entry  
17
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Due Date

Due Date

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Raw Deal

Raw Deal

1948
×
★★★½
Edit this entry  
11
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Edit this entry  
08
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Edit this entry  
07
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★
Read the review Edit this entry