• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Cops and Robbers

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★½

  • Canvas

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Unsolved Mysteries: Lady in the Lake

    ★★

  • Unsolved Mysteries: Death Row Fugitive

    ★★★½

  • Unsolved Mysteries: Washington Inside Murder

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Unsolved Mysteries: Berkshires UFO

    ★★½

  • Unsolved Mysteries: Missing Witness

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Unsolved Mysteries: 13 Minutes

    ★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • K-12

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Little

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • What Men Want

    ★★★

  • IO

    ★★

  • Glass

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The VelociPastor

    ★½

  • Venom

    ★★★★