Sort by

yas has logged 59 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Battle: Los Angeles

Battle: Los Angeles

2011
×
★★½
Edit this entry  
01
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★
Edit this entry  
19
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★★
Edit this entry  
12
Grease

Grease

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Focus

Focus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moxie

Moxie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry