bea has logged 45 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ava

Ava

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
She Said, He Said

She Said, He Said

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
P2

P2

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid

Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid

2004
×
★½
Edit this entry  
16
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★
Edit this entry  
16
The Thing Called Love

The Thing Called Love

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cutting Class

Cutting Class

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★½
Edit this entry  
03
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The High Note

The High Note

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry