RSS feed for Zepfanman
  • Jimmy O. Yang: Good Deal

    ★★★★

  • (My) Truth: The Rape of 2 Coreys

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ad Astra

  • It Chapter Two

  • Vivarium

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Making Waves: The Art of Cinematic Sound

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

  • Pet Sematary

  • Us

  • For Sama

    ★★★★½

  • Dumbo

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Troop Zero

    ★★★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • Luce

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Robin Hood

    ★★½

  • City Dreamers

    ★★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Stan & Ollie

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

  • High Life

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • This Changes Everything

    ★★★★★

  • The Nightingale

    ★★★½

  • The Nun

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Favourite

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • A Simple Favor

  • First Man

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Christopher Robin

  • The Meg

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Solis

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Hotel Artemis

  • BlacKkKlansman

  • Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché

    ★★★★★

  • Arctic

    ★★★½

  • Deadpool 2

  • Solo: A Star Wars Story

  • Cold War

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Dirty Computer

    ★★★★½

  • Bao

  • Love, Gilda

    ★★★★

  • Mercury 13

    ★★★★

  • Ready Player One

  • A Quiet Place