RSS feed for Zepfanman

Zepfanman has logged 98 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Luce

Luce

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★½
Edit this entry  
15
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Swing Time

Swing Time

1936
×
★★★½
Edit this entry  
06
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

1930
×
★★★½
Edit this entry  
21
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★
Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
08
M

M

1931
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★½
Edit this entry  
29
Victoria

Victoria

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Lumière!

Lumière!

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Heiress

The Heiress

1949
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★★
Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Gate

The Gate

1987
×
★★★
Edit this entry  
08
The Best of Youth

The Best of Youth

2003
×
★★★★
Edit this entry  
20
This Changes Everything

This Changes Everything

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love, Gilda

Love, Gilda

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Cigarette Girl of Mosselprom

The Cigarette Girl of Mosselprom

1924
×
★★★★
Edit this entry  
16
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Edit this entry  
10
Explorers

Explorers

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
04
WarGames

WarGames

1983
×
★★★½
Edit this entry  
31
Body and Soul

Body and Soul

1925
×
Edit this entry  
30
A Night at the Opera

A Night at the Opera

1935
×
★★★★
Edit this entry  
26
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
21
House Party

House Party

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★½
Edit this entry  
12
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Dr. Mabuse, the Gambler

Dr. Mabuse, the Gambler

1922
×
★★★½
Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Raisin in the Sun

A Raisin in the Sun

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Curse of Quon Gwon: When the Far East Mingles with the West

The Curse of Quon Gwon: When the Far East Mingles with the West

1917
×
★★★★
Edit this entry