Sort by

zephyr has logged 63 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Osmosis Jones

Osmosis Jones

2001
×
★★
Edit this entry  
05
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
31
Death to Smoochy

Death to Smoochy

2002
×
★★★½
Edit this entry  
31
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Megamind

Megamind

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
05
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Imaginarium of Doctor Parnassus

The Imaginarium of Doctor Parnassus

2009
×
Edit this entry  
22
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
kid 90

kid 90

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Streetwise

Streetwise

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Cruella

Cruella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Ritual

The Ritual

2017
×
★½
Edit this entry  
29
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
Nanny McPhee

Nanny McPhee

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★
Edit this entry  
18
Waking Ned

Waking Ned

1998
×
★★★★
Edit this entry  
18
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★½
Edit this entry  
10
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★
Edit this entry  
07
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Edit this entry  
08
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★
Edit this entry