Sort by

Christina Reynolds has logged 137 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Man In Constant Sorrow

The Man In Constant Sorrow

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Hen in the Wind

A Hen in the Wind

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
L.I.E.

L.I.E.

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Falling

Falling

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Detachment

Detachment

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rembrandt

Rembrandt

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Caretaker

The Caretaker

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Men Who Stare at Goats

The Men Who Stare at Goats

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Antwone Fisher

Antwone Fisher

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Reflecting Skin

The Reflecting Skin

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The War Zone

The War Zone

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry