Sort by

Christina Reynolds has logged 23 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Seven Years in Tibet

Seven Years in Tibet

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
No Place Like Home

No Place Like Home

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ruby Bridges

Ruby Bridges

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chronic

Chronic

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Miss You Already

Miss You Already

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Monsieur Lazhar

Monsieur Lazhar

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mangal Pandey - The Rising

Mangal Pandey - The Rising

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry