RSS feed for Mark Avery
  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Pharmacist

    ★★★½

  • Lost Girls

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Fall

    ★★

  • Black and Blue

    ★★½

  • Rattlesnake

    ★★

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Countdown

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Fractured

    ★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Harriet

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Calm with Horses

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Sea Fever

    ★★★

  • Ema

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★

  • Seberg

    ★★★

  • Waves

    ★★★½

  • The Aeronauts

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • 7500

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Kidnapping Stella

    ★★½

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Ma

    ★★½

  • Avengement

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★½

  • Zombi Child

    ★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • The Intruder

    ★★

  • Swallow

    ★★★★

  • Us

    ★★½