• Purple Hearts

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Persuasion

    ★★

  • Keep Sweet: Pray and Obey

    ★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • A Perfect Pairing

    ½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • A California Christmas: City Lights

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Fixing Up Christmas

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Love Hard

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Lead Me Home

    ★★★

  • Cinderella

  • King Richard

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ½

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★

  • A Week Away

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Seaspiracy

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★½

  • Wish Dragon

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • We Can Be Heroes

  • A Recipe for Seduction

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★

  • The Prom

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½