Sort by

Kiara has logged 245 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
A California Christmas: City Lights

A California Christmas: City Lights

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
Edit this entry  
11
In Time

In Time

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dostana

Dostana

2008
×
★★½
Edit this entry  
29
The Internship

The Internship

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
Edit this entry  
16
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love Hard

Love Hard

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fixing Up Christmas

Fixing Up Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Queen

Queen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Edit this entry  
01
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
16
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★½
Edit this entry