Zero has logged 395 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Deus Otiosus: The Idle God

Deus Otiosus: The Idle God

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Lady Inmate

Lady Inmate

2012
×
Edit this entry  
30
Life of Blue Man

Life of Blue Man

2014
×
Edit this entry  
30
A Very Calvin & Hobbes Christmas

A Very Calvin & Hobbes Christmas

2011
×
★★½
Edit this entry  
30
Jolly Ghosts

Jolly Ghosts

2013
×
Edit this entry  
30
Lindsay Lohan

Lindsay Lohan

2011
×
★½
Edit this entry  
30
The Gift

The Gift

2017
×
★½
Edit this entry  
30
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
★★
Edit this entry  
30
The Kiss

The Kiss

1896
×
★½
Edit this entry  
30
The Merry Skeleton

The Merry Skeleton

1898
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Roundhay Garden Scene

Roundhay Garden Scene

1888
×
★★
Edit this entry  
30
Athlete Swinging a Pick

Athlete Swinging a Pick

1881
×
★★
Edit this entry  
30
Traffic Crossing Leeds Bridge

Traffic Crossing Leeds Bridge

1888
×
★★
Edit this entry  
30
Buffalo Running

Buffalo Running

1883
×
★★
Edit this entry  
29
Atropa

Atropa

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ruin

Ruin

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
A Single Life

A Single Life

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Luchagore Christmas

A Luchagore Christmas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Döner

Döner

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Silent Child

The Silent Child

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Final Offer

Final Offer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Double King

Double King

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Elephant's Garden

The Elephant's Garden

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
HONK

HONK

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Geico 'He Man'

Geico 'He Man'

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Mailbox...

The Mailbox...

2021
×
Edit this entry  
18
The Dragon

The Dragon

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Kiyamet

Kiyamet

2011
×
★★½
Edit this entry  
18
Tolerantia

Tolerantia

2008
×
★★½
Edit this entry  
18
The Moustache

The Moustache

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Timber

Timber

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
An Object at Rest

An Object at Rest

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Some Thing

Some Thing

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Damn It!

Damn It!

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Kenny Loggins - Outside From the Redwoods

Kenny Loggins - Outside From the Redwoods

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Disturbed: Indestructible in Germany

Disturbed: Indestructible in Germany

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
rain

rain

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Mail Early for Christmas

Mail Early for Christmas

1959
×
Edit this entry  
15
Becky

Becky

2005
×
★★
Edit this entry  
15
Cheap Joke

Cheap Joke

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Senjo

Senjo

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Ramen

Ramen

2019
×
★★½
Edit this entry