• Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • The Ripper

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Voice of Silence

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Summerland

    ★★★★

  • Hamilton

  • A Secret Love

    ★★★

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Girl and the Gun

    ★★★★

  • Cleaners

    ★★★★½

  • Tokwifi

    ★★★½

  • Circa

  • Watch Me Kill

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The King

  • Marriage Story

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

  • Ma

    ★★

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Us, at The End of the Year

  • Someone Great

    ★★★

  • Jesusa

  • Us

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bohemian Rhapsody

  • Billie and Emma

    ★★★½

  • Ode to Nothing

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Burning

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • A Quiet Place

  • Black Panther

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Forgotten

    ★★★

  • Justice League

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • mother!

    ★★★½

  • It

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★★★

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Doctor Strange

  • Jesus Is Dead

    ★★★★

  • Split

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • Moonlight

    ★★★★★