• K.G.F: Chapter 2

    ★★★

  • The Kashmir Files

    ½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

  • Squid Game

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Worlds

    ★★★★★

  • Sonny Boy

    ★★★★½

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Even Fake Flowers Have Scent on Happy Days

  • Antihumanism

  • Death to 2020

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Gulabo Sitabo

    ★★★½

  • Rhubarb

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Test: A New Era for Australia's Team

  • The End Of Death

  • The Father

  • Minari

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Chhichhore

    ★★★

  • Ema

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Hair Love

  • Super 30

  • Kabir Singh

  • Midsommar

    ★★★★

  • The Distance Between Us and the Sky

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Naysayer

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Sonchiriya

    ★★★★

  • Gully Boy

    ★★★

  • Photograph

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • K.G.F: Chapter 1

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Thugs of Hindostan