RSS feed for zeynepnaz
  • Gone Girl

    ★★★½

  • If I Stay

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★

  • Winter Sleep

    ★★★★

  • Iverson

    ★★★★

  • Consequences

    ★★★½

  • A Small September Affair

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Beyoncé: Self-Titled

    ½

  • Her

    ★★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • Thou Gild'st the Even

    ★★★★

  • The Butterfly's Dream

    ★★★★

  • Before Midnight

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • Now Is Good

    ★★

  • Inside

    ★★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★½

  • Once Upon a Time in Anatolia

    ★★★½

  • Midnight in Paris

    ★★★½

  • Scream 4

    ★★½

  • Love Likes Coincidences

    ★★★

  • Hunting Season

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Easy A

    ★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Salt

    ★½

  • Inception

    ★★★★½

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Blue Valentine

    ★★★★★

  • Yahsi Bati - The Ottoman Cowboys

    ★★½

  • Beş Şehir

    ★★★

  • Envy

    ★★★½

  • (500) Days of Summer

    ★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Dogtooth

    ★★★★½

  • Up

    ★★★★½

  • 17 Again

    ★★

  • He's Just Not That Into You

  • Revolutionary Road

    ★★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★½

  • Pineapple Express

    ★★

  • Angus, Thongs and Perfect Snogging

    ★½

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Three Monkeys

    ★★★½

  • 21

    ★★½

  • Alone

    ★★

  • P.S. I Love You

    ★★

  • Juno

    ★★

  • The Edge of Heaven

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★½

  • Zodiac

    ★★★

  • Destiny

    ★★★★½

  • The Prestige

    ★★★½

  • The Departed

    ★★★★½

  • Marie Antoinette

    ★★★½

  • She's the Man

    ★½

  • Mr. & Mrs. Smith

    ★½

  • Batman Begins

    ★★★★★

  • A Lot Like Love

    ★★★½

  • Coach Carter

    ★★★½

  • Lovelorn

    ★★

  • The Incredibles

    ★★★★

  • A Cinderella Story

    ★★★½

  • Napoleon Dynamite

    ★★★

  • Mean Girls

    ★★★★

  • 13 Going on 30

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★½

  • Head-On

    ★★★★