RSS feed for zeynepnaz
  • 50 First Dates

    ★½

  • Before Sunset

    ★★★½

  • School of Rock

    ★★★

  • The Waiting Room

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • Love Actually

    ★★

  • Thirteen

    ★★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★★★

  • Distant

    ★★★

  • Spider-Man

    ★★★★

  • A Walk to Remember

    ★★★★★

  • Confession

    ★★★

  • Legally Blonde

    ★★½

  • Mulholland Drive

    ★★★★

  • Amélie

    ★★★

  • Lost and Delirious

    ★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★½

  • Save the Last Dance

    ★★★★½

  • Requiem for a Dream

    ★★★★★

  • Almost Famous

    ★★★½

  • Memento

    ★★★★★

  • Scary Movie

    ★★★

  • Center Stage

    ★★★½

  • Scream 3

    ★★★

  • American Psycho

    ★★★½

  • The Third Page

    ★★★½

  • American Beauty

    ★★★★

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★★

  • The Matrix

    ★★★★½

  • Cruel Intentions

    ★★½

  • Jawbreaker

    ★★½

  • She's All That

  • Show Me Love

    ★★★★

  • Elizabeth

    ★★★½

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Gia

    ★★★½

  • Scream 2

    ★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★½

  • The Rainmaker

    ★★★

  • Innocence

    ★★★★½

  • I Know What You Did Last Summer

    ★½

  • Lost Highway

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Bandit

    ★★★★

  • Romeo + Juliet

    ★½

  • Somersault in a Coffin

    ★★★½

  • Primal Fear

    ★★★½

  • Trainspotting

    ★★★★★

  • Empire Records

    ★★★

  • Se7en

    ★★★★½

  • Clueless

    ★★★★

  • Casino

    ★★★½

  • Before Sunrise

    ★★★★½

  • Léon: The Professional

    ★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★

  • Block C

    ★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★★½

  • Forrest Gump

    ★★★★

  • Reality Bites

    ★★★★

  • Dazed and Confused

    ★★★★

  • The Age of Innocence

    ★★★½

  • The Crush

    ★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★

  • My Own Private Idaho

    ★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★½

  • Edward Scissorhands

    ★★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★★

  • Cry-Baby

    ★★★½

  • Steel Magnolias

    ★★★

  • When Harry Met Sally...

    ★★★★