RSS feed for zeynepnaz
  • Dead Poets Society

    ★★★★½

  • Heathers

    ★★★½

  • Dirty Dancing

    ★★½

  • Motherland Hotel

    ★★★★½

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★½

  • Pretty in Pink

    ★★★

  • Back to the Future

    ★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★

  • Sixteen Candles

    ★★½

  • Youth Suicide Fantasy

    ★★★★★

  • Endless Love

    ★★

  • The Shining

    ★★★★½

  • Grease

    ★★

  • New York, New York

    ★★★

  • Annie Hall

    ★★★½

  • Taxi Driver

    ★★★½

  • The Godfather: Part II

    ★★★

  • Friend

    ★★★½

  • The Godfather

    ★★★½

  • A Clockwork Orange

    ★★★★½

  • Love Story

    ★★★½

  • Vivre Sa Vie

    ★★★★

  • A Woman Is a Woman

    ★★★★★

  • Psycho

    ★★★★½

  • 12 Angry Men

    ★★★★½

  • Casablanca

    ★★★★