Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Yin Yang Master

The Yin Yang Master

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Day Watch

Day Watch

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Night Watch

Night Watch

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Love and Leashes

Love and Leashes

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Seventh Son

Seventh Son

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dark World: Equilibrium

Dark World: Equilibrium

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Edit this entry  
04
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Invasion

Invasion

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Yin-Yang Master: Dream of Eternity

The Yin-Yang Master: Dream of Eternity

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Strange Magic

Strange Magic

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Canvas

Canvas

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Secrets of the Saqqara Tomb

Secrets of the Saqqara Tomb

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
Akim

Akim

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Kelinka Sabina

Kelinka Sabina

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
I am Pyshka

I am Pyshka

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry