• Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★★½

  • Anatomy of a Scandal

    ★★½

  • The Andy Warhol Diaries

    ½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ½

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Sophie: A Murder in West Cork

    ★★½

  • Dogtanian and the Three Muskehounds

    ★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • The Woman in the Window

  • Great White

    ★½

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

  • Tokyo Revengers

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Kemono Jihen

    ★★★★

  • SK8 the Infinity

    ★★★½

  • Bizum Hoca 2

    ½

  • The Ripper

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ethos

    ★★½

  • From Our Family to Yours

    ★★★½

  • Unsolved Mysteries: Stolen Kids

    ★★½

  • Unsolved Mysteries: Death Row Fugitive

    ★★½

  • Unsolved Mysteries: Washington Inside Murder

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★½

  • Enola Holmes

    ½

  • Coven

    ★★½

  • Mainstream

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The Swarm

  • After We Collided

  • My Hero Academia: Make It! Do-or-Die Survival Training, Part 2

    ★★½

  • My Hero Academia: Make It! Do-or-Die Survival Training, Part 1

    ★★

  • Attack on Titan: Chronicle

    ★★★½

  • One-Way to Tomorrow

    ½

  • The Half of It

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Fantasy Island

    ½

  • Sisters-In-Law at War

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Underwater

    ★★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★