• The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★½

  • Mother/Android

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • Red Notice

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Spoiled Brats

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Jackass Shark Week

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Greenland

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Dolittle

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Countdown

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Jexi

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • Inside Man: Most Wanted

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Silence

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Glass

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Look Away

    ★★★

  • Death Race: Beyond Anarchy

    ★★½

  • Venom

    ★★★½

  • Hell Fest

    ★★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★

  • Minuscule 2: Mandibles from Far Away

    ★★★½

  • Freaks

    ★★★½