Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Heist of the Century

The Heist of the Century

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nothing to Hide

Nothing to Hide

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jackass Shark Week

Jackass Shark Week

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spoiled Brats

Spoiled Brats

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mother/Android

Mother/Android

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Mortal Instruments: City of Bones

The Mortal Instruments: City of Bones

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Allegiant

Allegiant

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Divergent

Divergent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ouija

Ouija

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry