Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Downton Abbey: A New Era

Downton Abbey: A New Era

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
30
On Chesil Beach

On Chesil Beach

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Baelin's Route: An Epic NPC Man Adventure

Baelin's Route: An Epic NPC Man Adventure

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blazed

Blazed

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Edit this entry  
15
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Morbius

Morbius

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
First Chair

First Chair

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Edit this entry  
28
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Time of EVE: The Movie

Time of EVE: The Movie

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Kinsey

Kinsey

2004
×
★★★½
Edit this entry  
05
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Hysteria

Hysteria

2011
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry