Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ev

Ev

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★½
Edit this entry  
01
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
Edit this entry  
31
How High

How High

2001
×
Edit this entry  
31
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Bliss

Bliss

2019
×
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
Edit this entry  
22
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wendigo

Wendigo

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Censor

Censor

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
07
71 Fragments of a Chronology of Chance

71 Fragments of a Chronology of Chance

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Av: The Hunt

Av: The Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Casual Workers

Casual Workers

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wounds

Wounds

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Candyman

Candyman

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Malignant

Malignant

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
House

House

1977
×
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★★
Edit this entry  
24
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Super

Super

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Larry David: Curb Your Enthusiasm

Larry David: Curb Your Enthusiasm

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Code Unknown

Code Unknown

2000
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
1408

1408

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Broken Flowers

Broken Flowers

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry