Sort by
  • M3GAN

    ★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • Disenchanted

    ★½

  • Strange World

    ★★

  • The Independent

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Black Adam

  • Halloween Ends

    ★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★½

  • Smile

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Causeway

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • Emily

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

  • The Whale

    ★★½

  • Empire of Light

    ★★★

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★

  • The Wonder

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • White Noise

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Me Time

    ★½

  • After Ever Happy

    ★★

  • The Invitation

  • Prey

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Black Bird

    ★★★★

  • Spiderhead

    ★★

  • Vengeance

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★★★

  • Senior Year

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Along for the Ride

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Crush

    ★★★

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★★

  • All the Old Knives

    ★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • Morbius

    ½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • RRR

    ★★★★★

  • Moonshot

    ★★½

  • Cheaper by the Dozen

    ★★

  • Ambulance

    ★★★

  • Better Nate Than Ever

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★½

  • The Contractor

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★½