• Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Dune

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Suicide Squad

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

  • Black Widow

  • Batman: The Long Halloween, Part One

  • Luca

    ★★

  • Paranormal

  • The Trial of the Chicago 7

  • Another Round

    ★★★★★

  • Lift Like a Girl

  • Gaza Mon Amour

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★½

  • The Enshrined Saint

    ★★

  • Sincerely Louis C.K.

  • My Octopus Teacher

  • New Year's Eve

    ★★

  • The Money

    ★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ½

  • Little Women

  • 1917

  • Terminator: Dark Fate

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

  • Scarecrow

    ½

  • Sons of Rizk 2

    ★★★

  • The Blue Elephant Part 2

    ★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • The Passage

    ½

  • It Must Be Heaven

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Diego Maradona

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Trap

  • Sorry We Missed You

    ★★★★★

  • Beanpole

  • Bacurau

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★½

  • Pain and Glory

  • Booksmart

    ★★★

  • Long Shot

  • Talking About Trees

  • The Guest

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Gunshot

  • mid90s

    ★★★★★

  • Exterior/Night

  • The Favourite

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • First Man

    ★★★

  • Roma

  • Diamond Dust

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ½

  • Mama's Boy

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Capernaum

    ★★