• Kimi

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Scream

    ★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★½

  • Help

    ★★★★½

  • The Humans

    ★★½

  • Listening to Kenny G

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Demonic

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Jolt

    ★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Titane

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • The Innocents

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • America: The Motion Picture

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Blue Miracle

    ★★½

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Seaspiracy

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Ninjababy

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½