• What Is a Woman?

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

  • Nutter in the Night

    ★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Hyperions

    ★★★½

  • The Weekend Away

    ★½

  • Shut In

    ★★★

  • Lucy and Desi

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • Red Notice

    ★½

  • 4 O'CLOCK

    ★★★

  • The Manor

  • Old Henry

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Mad God

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Val

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Scenes from an Empty Church

    ★★★

  • Luca

    ★½

  • Thine Own Self

    ★★★½

  • Doors

  • Infinitum: Subject Unknown

    ★½

  • Motion Detected

    ★★½

  • The Vault

    ★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★★★

  • Precious Metals

    ★★★½

  • A Splendid Day For Time Travel

    ★★★½

  • Five Star Christmas

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Happiest Season

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★

  • Nostalgia for the “Troubled Youth”

    ★★★½

  • Fatman

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Run Hide Fight

    ★★★½

  • Project Power

    ★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Desperados

    ½

  • The Dentist

    ★★

  • Uncle Tom

    ★★★★

  • 8:46

    ★★

  • Just Before I Leave

    ★★★½

  • The Wanting Mare

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Disney Family Singalong - Volume II

    ★★

  • Arkansas

    ★★★

  • Extraction

    ★½

  • One World: Together at Home

    ★½

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★

  • I Still Believe

    ★★★½

  • Mulan

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Onward

    ★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★

  • The Thing About Harry

    ½

  • 365 Days

    ★½

  • Not Dead Yet

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Four Good Days

    ★★½

  • My Spy

  • Cats

    ½