Ziglet_mir has logged 36 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Presentation, or Charlotte and Her Steak

Presentation, or Charlotte and Her Steak

1960
×
★★½
Edit this entry  
31
Dear Mom

Dear Mom

1995
×
★½
Edit this entry  
31
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
La Belle Noiseuse

La Belle Noiseuse

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sculptures by Sofu - Vita

Sculptures by Sofu - Vita

1963
×
Read the review Edit this entry  
28
71 Fragments of a Chronology of Chance

71 Fragments of a Chronology of Chance

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Seventh Continent

The Seventh Continent

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hokusai

Hokusai

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
No Escape

No Escape

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Thief and the Cobbler

The Thief and the Cobbler

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Summer Soldiers

Summer Soldiers

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lust, Caution

Lust, Caution

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
365 Days

365 Days

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Wuthering Heights

Wuthering Heights

1985
×
★★★★
Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Merry-Go-Round

Merry-Go-Round

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Duelle

Duelle

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Tale of Winter

A Tale of Winter

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
La Roue

La Roue

1923
×
Read the review Edit this entry  
05
Hud

Hud

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I Still Believe

I Still Believe

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Abraham Lincoln

Abraham Lincoln

1930
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Desperados

Desperados

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Careful

Careful

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

2012
×
★★
Read the review Edit this entry