Sort by

Ziglet_mir has logged 48 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Double Daddy

Double Daddy

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Flower Drum Song

Flower Drum Song

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zig Zag

Zig Zag

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Whoopee Boys

The Whoopee Boys

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Diary of a Hitman

Diary of a Hitman

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Skin Game

The Skin Game

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I, the Jury

I, the Jury

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inconceivable

Inconceivable

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Dead Bang

Dead Bang

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hard Times

Hard Times

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Humanity Bureau

The Humanity Bureau

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Blonde Death

Blonde Death

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Throw Momma from the Train

Throw Momma from the Train

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Number Seventeen

Number Seventeen

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Homebodies

Homebodies

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Rehearsal for Murder

Rehearsal for Murder

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pay the Ghost

Pay the Ghost

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Skullduggery

Skullduggery

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Alphabet City

Alphabet City

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Limbic Region

The Limbic Region

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Rickshaw

American Rickshaw

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moscow Days, L.A. Nights

Moscow Days, L.A. Nights

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
People on Sunday

People on Sunday

1930
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Meridian

Meridian

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Freeway

Freeway

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Red Shoe Diaries

Red Shoe Diaries

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Sins

The Sins

2000
×
Read the review Edit this entry  
13
Virgin Territory

Virgin Territory

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moonshine Highway

Moonshine Highway

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Fourth War

The Fourth War

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Scenes from an Empty Church

Scenes from an Empty Church

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
09
No Escape

No Escape

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mexican

The Mexican

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Misfits

The Misfits

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Spun

Spun

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Reindeer Games

Reindeer Games

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Deported

The Deported

2010
×
Read the review Edit this entry  
05
Cop

Cop

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bitter Rice

Bitter Rice

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Sins

The Sins

2000
×
Read the review Edit this entry  
02
The Legend of Paul and Paula

The Legend of Paul and Paula

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
52 Pick-Up

52 Pick-Up

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry