RSS feed for Zimmi

Zimmi has logged 286 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
Edit this entry  
30
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Police Academy 2: Their First Assignment

Police Academy 2: Their First Assignment

1985
×
★★★★
Edit this entry  
28
Road House

Road House

1989
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Edit this entry  
27
Police Academy

Police Academy

1984
×
★★★★
Edit this entry  
26
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★
Edit this entry  
26
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Solis

Solis

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Operation Red Sea

Operation Red Sea

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bouncer

The Bouncer

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Edit this entry  
02
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★
Edit this entry  
29
The Master

The Master

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Read prior review Edit this entry  
27
Papillon

Papillon

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Gringo

Gringo

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★
Edit this entry  
25
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
Edit this entry  
24
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★
Edit this entry  
23
Predators

Predators

2010
×
★★★
Edit this entry  
23
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Void

The Void

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★
Edit this entry  
17
BuyBust

BuyBust

2018
×
★★
Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Sinbad of the Seven Seas

Sinbad of the Seven Seas

1989
×
★★
Edit this entry  
13
Ronnie Coleman: The King

Ronnie Coleman: The King

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Pawn Shop Chronicles

Pawn Shop Chronicles

2013
×
★★★
Edit this entry