Sort by

hannah has logged 185 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Edit this entry  
31
The Mummy

The Mummy

1999
×
Edit this entry  
30
Snoopy, Come Home

Snoopy, Come Home

1972
×
Read the review Edit this entry  
29
Chicago

Chicago

2002
×
Edit this entry  
29
Disobedience

Disobedience

2017
×
Edit this entry  
29
The Graduate

The Graduate

1967
×
Edit this entry  
28
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
Edit this entry  
28
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Set It Off

Set It Off

1996
×
Edit this entry  
27
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Read the review Edit this entry  
26
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
Edit this entry  
19
Klaus

Klaus

2019
×
Edit this entry  
19
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
Edit this entry  
18
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
Read the review Edit this entry  
08
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Living in Bondage: Breaking Free

Living in Bondage: Breaking Free

2019
×
Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
Edit this entry  
28
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
Edit this entry  
24
'76

'76

2016
×
Edit this entry  
14
Losing Ground

Losing Ground

1982
×
Edit this entry  
12
Munyurangabo

Munyurangabo

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Homegoings

Homegoings

2013
×
Edit this entry  
09
Drexciya

Drexciya

2010
×
Edit this entry  
07
The Blob

The Blob

1958
×
Edit this entry  
06
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Flowers of Shanghai

Flowers of Shanghai

1998
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mosquita y Mari

Mosquita y Mari

2012
×
Edit this entry  
03
Kasala!

Kasala!

2018
×
Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Edit this entry  
31
Sixty Six

Sixty Six

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fear of a Black Hat

Fear of a Black Hat

1993
×
★★★★
Edit this entry  
26
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
This Is Nollywood

This Is Nollywood

2007
×
Edit this entry  
22
Matilda

Matilda

1996
×
Edit this entry  
18
Touki Bouki

Touki Bouki

1973
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Last Angel of History

The Last Angel of History

1996
×
Edit this entry  
12
The Times of Harvey Milk

The Times of Harvey Milk

1984
×
Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
House

House

1977
×
Edit this entry  
07
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Favourite

The Favourite

2018
×
Edit this entry  
30
PlayTime

PlayTime

1967
×
Edit this entry  
29
Joker

Joker

2019
×
Edit this entry