Sort by

Zişan🌞 has logged 267 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Monster

Monster

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
07
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Edit this entry  
05
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★½
Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Sick-o-pathics

Sick-o-pathics

1996
×
Edit this entry  
28
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★½
Edit this entry  
26
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Big Short

The Big Short

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★
Edit this entry  
12
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The First Temptation of Christ

The First Temptation of Christ

2019
×
Edit this entry  
03
The Last Hangover

The Last Hangover

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★
Edit this entry  
24
Le Trou

Le Trou

1960
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Live Aid

Live Aid

1985
×
Edit this entry  
21
Led Zeppelin: Celebration Day

Led Zeppelin: Celebration Day

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
Guns N' Roses: Use Your Illusion I

Guns N' Roses: Use Your Illusion I

1992
×
Edit this entry  
04
Monterey Pop

Monterey Pop

1968
×
Read the review Edit this entry  
03
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★½
Edit this entry  
25
Amy

Amy

2015
×
Edit this entry  
20
Phantom

Phantom

1975
×
Edit this entry  
20
Talking Heads

Talking Heads

1980
×
Edit this entry  
19
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Edit this entry  
18
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Edit this entry  
18
Interstellar

Interstellar

2014
×
Read the review Edit this entry  
18
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
Once

Once

2007
×
★★★½
Edit this entry  
17
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Black Tower

The Black Tower

1987
×
Edit this entry