• Ela and Hilmi with Ali

  • Windfall

  • The Adam Project

  • Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★

  • An American Prayer

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Grudge

    ½

  • Dialogue

  • Stiletto

  • Zuhal

  • Kerr

    ★★★½

  • Between Two Dawns

  • Corridor

  • Anatolian Leopard

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★

  • Titane

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★

  • Murina

  • Benedetta

    ★★½

  • The Worst Person in the World

  • All Eyes Off Me

    ★★★

  • Four Roads

  • All-In

  • Mare of Easttown

  • Have You Ever Seen Fireflies?

  • Mortal Kombat

  • Hey There!

  • I’ll Leave You Two Alone

  • Moxie

    ★★

  • Pelé

    ★½

  • Mass

    ★★★

  • Stuck Apart

    ★½

  • News of the World

  • The Criminals

  • Two Distant Strangers

  • When I'm Done Dying

  • Ethos

    ★★★

  • I'm Not Talking About That

  • Mank

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★

  • Fractured

    ★★½

  • Two Types of People

    ★★

  • Cengiz

  • The Yellow, The Cat, The Kayakers and The Host

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Another Round

    ★★★

  • DNA

    ★★★½

  • Nomadland

  • Climate Change

  • Scenes I Imagine

  • Ghosts

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Mamaville

  • The Last Dance

    ★★½

  • Ankebût

  • Zengo

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Sisters-In-Law at War

  • You Know Him

    ★★★

  • Karakomik Filmler 2

    ★★★