• I'm Thinking of Ending Things

  • Da 5 Bloods

  • The Half of It

  • Onward

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Palm Springs

  • Shirley

    ★★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Little Women

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

  • Frozen II

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • The Assistant

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Lingua Franca

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

  • Atlantics

  • Les Misérables

  • Wine Country

    ★★

  • Buffaloed

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Saint Frances

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Jezebel

  • The Body Remembers When the World Broke Open

  • Honeyland

  • Greener Grass

  • The Souvenir

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Great Hack

  • The Last Black Man in San Francisco

  • Honey Boy

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

  • High Life

  • Her Smell

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • The Nightingale

  • Free Solo

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Set It Up

    ★★★

  • Burning

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Ash Is Purest White

  • Rafiki

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Dear Ex

    ★★★★½

  • Bao

  • I Feel Pretty

    ★★½

  • Alex Strangelove

    ★★½

  • A Quiet Place

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Annihilation

  • Black Panther

    ★★★★

  • And Breathe Normally

  • The Miseducation of Cameron Post

  • Madeline's Madeline

  • Minding the Gap

    ★★★★½

  • Assassination Nation

  • Hereditary

    ★★★★