Sort by
  • Barbie

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba -To the Swordsmith Village-

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Blonde

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Close

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Speder

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★★★

  • Your Eyes Tell

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Capone

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Better Days

    ★★★★½

  • The Addams Family

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Nomads

    ★★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★

  • Greener Grass

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Capernaum

    ★★★★★

  • Asako I & II

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • The Tale

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Ferdinand

    ★★★