• Eternals

    ★★★½

  • Antlers

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

  • Cinderella

    ½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Old

    ★★

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

  • Till Death

    ★★½

  • False Positive

    ★★½

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★½

  • In the Heights

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Loving

  • Ride or Die

    ½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★½

  • Gaia

    ★★★

  • Petite Maman

  • The Stairs

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Burrow

  • Monster Hunter

    ★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Holidate

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Cadaver

    ★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • The Polaroid

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Stunt Double

  • Here Are the Young Men

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Adventure Time: Distant Lands