zoe has logged 392 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
You're Next

You're Next

2011
×
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Edit this entry  
16
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★½
Edit this entry  
13
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★½
Edit this entry  
12
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Edit this entry  
12
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Possum

Possum

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Lure

The Lure

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★
Edit this entry  
29
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★
Edit this entry  
29
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Batman and Harley Quinn

Batman and Harley Quinn

2017
×
Edit this entry  
28
Batman: Mystery of the Batwoman

Batman: Mystery of the Batwoman

2003
×
★★★
Edit this entry  
28
Batman & Mr. Freeze: SubZero

Batman & Mr. Freeze: SubZero

1998
×
★★★½
Edit this entry  
28
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★½
Edit this entry  
28
Whistle and I'll Come to You

Whistle and I'll Come to You

1968
×
Edit this entry  
27
Cigarettes & Coffee

Cigarettes & Coffee

1993
×
Edit this entry  
27
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
It Came Nameless in Spring

It Came Nameless in Spring

2019
×
Edit this entry  
26
Dawn of the Deaf

Dawn of the Deaf

2016
×
Edit this entry  
25
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★½
Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Morgan

Morgan

2016
×
★★
Edit this entry  
19
Spree

Spree

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Edit this entry  
18
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Edit this entry  
10
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
Climax

Climax

2018
×
Edit this entry  
08
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Ratatoing

Ratatoing

2007
×
Edit this entry  
07
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
Edit this entry